Menu

Pink Floyd – artyści, którzy zmienili oblicze rocka

8 października 2020 - Inne
Pink Floyd – artyści, którzy zmienili oblicze rocka

Na świecie istnieje tylko kilka zespołów muzycznych, które w pełni możemy uznawać za te pionierskie i legendarne. Obok Queen, Aerosmith czy Davida Bowie możemy zestawić Pink Floyd. To artyści, którzy w dużym stopniu przyczynili się do rozwoju muzyki, szczególnie rockowej. Dowiedzmy się o nich nieco więcej.

Zespół powstał w anglii w 1965, a dokładniej w Londynie. Początki nie były proste. Podobnie jak w przypadku wszystkich wielkich muzycznych projektów Pink Floyd również nie miał lekko. Rozpoznawalność przyszła z czasem. W 1967 roku został wydany album zatytułowany – The Piper At The Gates Of Dawn. Jest to przykład pierwszego w historii Wielkiej Brytanii albumu muzyki psychodelicznej, czyli podgatunku muzyki rockowej. Już rok później po wydaniu albumu zespół wyruszył w pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych. Był to duży krok dla grupy muzyków i rozpoczęcie pięknej i długiej przygody w świecie muzycznym. W następnych albumach muzycy eksperymentowali nieco ze stylistyką. Dzięki temu ich muzyka zawsze była inna. Rock progresywny miał dla Pink Floyd duże znaczenie. Muzycy stali się sławni na całym świecie. Takie hity jak Wish You Were Here czy Another Brick In The Wall znają niemal wszyscy. Zespół w oryginalnym składzie niestety nigdy nie zagrał nad Wisłą, co nie zmienia faktu, że fanów w naszym kraju nie brakuje. 

Pink Floyd to zespół tak głęboki jak ciekawy. Wykorzystują tak wiele różnych trybów i stylów muzycznych, że tylko w ramach czasowych są uważani za „klasycznego rocka”, ponieważ są naprawdę jedyni w swoim rodzaju. Być może najbardziej kultowa i najbardziej znana okładka pryzmatu załamującego światło jest doskonałym symbolem unikalnego stylu tego zespołu, który przeniósł rock w nieziemskie nowe królestwo.

Pink Floyd – płyta winylowa w sklepie online

Dark Side Of The Moon to jeden z najwybitniejszych albumów w historii grupy Pink Floyd. Ten album nie wymaga wprowadzenia, ponieważ oczywiste jest, że wszyscy słyszeliśmy hity i historie, które idealnie pasują do The Wizard of Oz. Płyta winylowa legendarnego albumu już dostępna w sklepie internetowym CD DVD VINYL. Sprawdź także inne pozycje, ponieważ w ofercie znajdziesz także pozostałe hity od Pink Floyd.