Menu

Oświetlenie LED wypiera z użycia inne źródła światła

24 lutego 2016 - Oświetlenie
Oświetlenie LED wypiera z użycia inne źródła światła

Rynek oświetlenia LED (light-emitting diode) już od wielu lat systematycznie wypiera z użycia tradycyjne źródła światła. Dzięki bardzo dużej już dostępności produktów oświetleniowych tego typu, bardzo niski zużyciem energii elektrycznej w stosunku do konkurencyjnych form oświetlenia oraz malejące ceny LEDy stają się pożądanym towarem na rynku i zachęcają do stosowania nie tylko w zaciszu domowym, ale i z powodzeniem stosuje się ja do oświetlenia obiektów przemysłowych i biurowych, przestrzeni miejskich jak ulice, parki, place, elewacje budynków – jednym słowem wszędzie tam gdzie do niedawna stosowano inne źródła światła.

Co przemawia za oświetleniem LED?

Oszczędności wynikające z użytkowania oświetlenia LED w zastosowaniach przemysłowych czy miejskich sięgają wystarczająco dużych sum aby władze miejskie czy przedsiębiorcy decydowali się na inwestycje zmianę źródła światła. Nie tylko niski pobór energii elektrycznej sprawia, że LEDy cieszą się coraz większą popularnością. Duże znaczenie ma także żywotność diod LED. Są one w stanie wielokrotnie przewyższyć czasem świecenia pozostałe źródła światła co powoduje kolejne oszczędności płynące z bardzo rzadkiej wymiany przepalonych czy zużytych żarówek. Długowieczność diod ledowych określa się na kilkadziesiąt tysięcy godzin świecenia, są to znacznie lepsze rezultaty od popularnych świetlówek energooszczędnych, które odznaczają się wyższą żywotnością od innych tradycyjnych żarówek.

Lampy LED także w domu

Inwestycja w diody LED staje się też coraz bardziej popularna w gospodarstwach domowych. Tutaj oszczędności nie sięgają tak samo wysokich oszczędności, jednak dają możliwość zastosowania diod w ciekawych formach jak taśmy LED, świetlówki, lampy LED z typowymi gwintami dla tradycyjnych żarówek, listwy oświetleniowe, plafony, panele,  diody RGB, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać praktycznie dowolna barwę światła i wszelkie inne ozdoby oświetleniowe, iluminacje, oprawy do mebli itp. Otrzymujemy możliwość uzyskania barwy ciepłej lub zimnej. Dzięki takie wszechstronności w zastosowaniu diod ledowych oraz rosnącej popularności i dostępności diody są często wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach przestrzeni z wykorzystaniem nowoczesnego źródła światła.

Wybór i zakup oświetlenia LED

Jeżeli nie posiadamy wystarczającej wiedzy na temat diod elektroluminescencyjnych przy wyborze odpowiedniego oświetlenia dla naszego domu czy mieszkania warto zasięgnąć porady firm wyspecjalizowanych w sprzedaży tego typu produktów, najlepiej jeśli firma świadczy także usługi montażu oświetlenia LED. Będą w stanie stwierdzić jakie oświetlenie dla danej powierzchni się sprawdzi i zasugerują odpowiednie rozwiązania. Mając zbyt małą wiedzę i decydując się na zakupy na tzw. wyczucie możemy narazić się na rozczarowanie. Światło, które uzyskamy instalując oświetlenie może okazać się niewystarczające lub zbyt intensywne, może nie odpowiadać na barwa światła lub w ogóle nie będziemy w stanie poprawnie zainstalować bardziej skomplikowanych systemów oświetlenia LED. Inwestycja w ledowe źródła światła jest z pewnością wyższa od inwestycji w konkurencyjne źródła światła dlatego tym bardziej powinniśmy unikać wszelkich pomyłek. Warto pytać o renomowanych producentów. W internecie można natknąć się na bardzo dużą ofertę tanich produktów o przeszacowanych parametrach oświetlenia co skutecznie kusi konsumentów. Wybierajmy zatem zakupy w sklepie branżowym, gdzie możemy sprawdzić i porównać działanie konkretnego produktu. To i fachowe doradztwo sprzedawcy zwiększą szansę na uzyskanie takich efektów jakie pragniemy osiągnąć.

Więcej informacji znajdziesz: https://www.avilo.pl/pl/116-panele-led-duże-60x60cm.