Menu

Oświetlenie LED – jakie są zalety oświetlenia LED?

7 maja 2021 - Oświetlenie
Oświetlenie LED – jakie są zalety oświetlenia LED?

Oświetlenie LED od jakiegoś czasu cieszy się naprawdę dużą popularnością. Nic dziwnego. Posiada szereg zalet, z których wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Dlaczego zatem warto zdecydować się na świetlenie LED? Jakie są jego zalety? Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych informacji, które z pewnością przydadzą się każdemu, kto myśli o tym rodzaju oświetlenia.

Oświetlenie LED i ekologia

Oświetlenie LED jest przede wszystkim rozwiązaniem niezwykle ekologicznym, dlatego jest idealne dla każdego, kto chce zadbać o dobro naszej planety. Dlaczego tak jest? Diody LED nie emitują ciepła, gdy świecą, dlatego też pobierają dużo mniej energii niż tradycyjne źródła światła.

Dioda LED w ciągu godziny zużywa zaledwie ok. 10W, w tym samym czasie tradycyjna żarówka zużywa jej aż siedem razy więcej. Wspomniane diody wyróżniają się też bardzo długim czasem pracy. Czas eksploatacji jednej takiej żarówki wynosi czasami nawet ponad 30 000 godzin. Decydując się na tradycyjne oświetlenie, w tym samym czasie wykorzystalibyśmy nawet 30 żarówek. Do produkcji oświetlenia LED nie używa się też szkodliwych dla środowiska substancji, głównie rtęci. Pożytek dla środowiska naturalnego jest zatem podwójny, z jednej strony odpadów jest zdecydowanie mniej, a z drugiej strony nie są one tak szkodliwe dla otoczenia.

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Mimo że ceny żarówek LED są wyższe niż tych tradycyjnych, to biorąc pod uwagę czas eksploatacji, w efekcie oświetlenie LED jest znacznie tańsze. Widać to przede wszystkim w miejscach, gdzie stosuje się dużo tego typu żarówek, np. dużych sklepach czy firmach przemysłowych.

LED wyróżnia się też lepszą jakością światła, a także dużym wyborem kolorów. Mogą one emitować zarówno światło ciepłe, jak i chłodne. Warto pamiętać też o tym, że diody LED zapalają się lub gasną natychmiast po naciśnięciu włącznika światła. Pełną jasność osiągają w ciągu zaledwie kilku mikrosekund.

Jak widać, oświetlenie LED posiada szereg zalet, które powinny przekonać nie tylko właścicieli dużych firm, ale także każdego, komu zależy na wysokiej jakości światła. Takie oświetlenie stworzy doskonały klimat w naszym domu. Jeśli jesteś zainteresowany oświetleniem LED, zajrzyj na stronę sklepu Idea Pur: https://sklep.ideapur.pl/