Menu

Olejki zapachowe i ich cenne właściwości

16 stycznia 2018 - Aranżacje wnętrz, Nawilżacz powietrza Venta, Wyposażenie wnętrz
Olejki zapachowe i ich cenne właściwości

Znane głównie z aromaterapii, stosowane od dawien dawna jako skuteczny lek na wiele dolegliwości. Mowa oczywiście o olejkach zapachowych. W większości kojarzone tylko i wyłącznie z produktem który jest w stanie skutecznie przywołać łady zapach w domu. Ten produkt ma jednak szersze zastosowanie głównie za sprawą swoich drogocennych właściwości.

Właściwości

Olejki zapachowe są pozyskiwane z roślin (tak bynajmniej być powinno) dopiero wtedy możemy w nich upatrywać korzyści prozdrowotne. Wszystko jednak zależy od tego jaki wybieramy. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na jego skład ten musi być w 100% naturalny, tylko wtedy będzie mógł wykazywać swoje właściwości. Duży wybór olejków zapachowych ma sklep Aromalinea: www.aromalinea.pl na stronie internetowej można zapoznać się z oferowaną gamą zapachów.

Każdy z olejków zapachowych ma właściwości różnorodne:

-działają uspokajająco
-relaksująco
-są skuteczne w leczeniu kataru i podczas przeziębienia
-sprawdzają się dla osób z chorobami układu krążenia
-pomagają na koncentracje i wspomagają pamięć
-wykazują działania przeciwbólowe
-niektóre działają jako afrodyzjak
-stosowane na bóle reumatologiczne
-pomagają kiedy dokucza nam bezsenność
-stosowane podczas infekcji górnych dróg oddechowych
-wykazują działanie bakteriobójcze i tonizujące (te które dodawane są do kosmetyków naturalnych)
-są w stanie zwiększyć odporność organizmu

To tylko niektóre z właściwości olejków eterycznych, zapachowych. Więcej o tym jakie olejki sprawdzają się w konkretnych dolegliwościach sprawdzisz TUTAJ.

olejki eteryczne

Jak je stosować?

Pomysłów jest tak wiele jak i samych właściwości olejków. Wiele zależy od tego jaki chcemy uzyskać efekt. Czy chcemy je zastosować do przezwyciężenia jakiejś dolegliwości bólowej czy też wykorzystać je do aromaterapii, by mogły zadziałać na nas w sposób relaksujący i odprężający. Olejki zapachowe możemy wykorzystać stosując np. urządzenia do rozpylania zapachów może to być np. specjalny kominek do aromaterapii bądź zastosowany dyfuzor zapachowy. Inną formą może być kąpiel z dodatkiem olejków zapachowych, wystarczy że do napełnionej wodą wanny wlejemy kilka kropel olejku. Równie ciekawą formą jest masaż olejkami bądź wcieranie w miejsca w których doskwierają nam różnego rodzaju bóle: mięśni stawów czy też bóle reumatologiczne. Masaż olejkami może nie tylko pomóc pozbyć się wielu dolegliwości ale także jest w stanie wprawić nas w nastrój relaksu i odprężenia.