Menu

OGRODY ZIMOWE CAŁOROCZNE – WADY I ZALETY

24 kwietnia 2018 - Umeblowanie biura
OGRODY ZIMOWE CAŁOROCZNE – WADY I ZALETY

Ogrody zimowe całoroczne mimo upływających wieków wciąż są pożądaną atrakcją.
Pierwszy ogród zimowy powstał w XVI wieku i służył do ochrony roślin przed mrozem.
W dzisiejszych czasach nieco cel budowy takiego ogrodu uległ zmianie ale efekt dalej zostaje zaskakujący. Ogrody zimowe przechodzą renesans. Coraz częściej są tworzone świetne pomysły na aranżację takiego miejsca. Zanim jednak zdecydujesz się projekt dotyczący twojego własnego ogrodu całosezonowego, warto wgłębić się w temat i zapoznać z jego wadami oraz zaletami.

Zalety ogrodów zimowych

Ogrody zimowe całoroczne przyczyniają się do powiększania powierzchni domu,
jest to także ogromna atrakcja dla domowników oraz gości. Najbardziej komfortowymi ogrodami są takie, z których można korzystać cały rok. W takim wypadku warto zainwestować w meble do takiego ogrodu, żeby stał się prawdziwym rajem na ziemi. W zakątku domu, jakim jest ogród zimowy można się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu lub spędzić miło czas z przyjacielskim gronie. Zimowy ogród przedłuża nasze ulubione pory roku, pozwala cieszyć się garstką lata zamkniętą w naszym ogrodzie. Poprawi nasz humor w jesienne deszczowe dni, jak i zimowe mroźne wieczory oraz doda energii do działania. Posiadanie takiego ogrodu poprawi także bilans cieplny budynku, przyczyni się do stabilizacji wilgotnego powietrza w domu oraz natlenienia. Jeśli interesujemy się botaniką dodatkowym atutem będzie możliwość hodowli przeróżnych roślin nawet egzotycznych.

ekskluzywny ogród zimowy

Wady ogrodów zimowych

Nie da się stwierdzić jednoznacznie, czy ogrody zimowe całoroczne posiadają jakieś wady.
Jest to sprawa indywidualna. Moim zdaniem kłopotem może być pielęgnacja ogrodu oraz opieka roślinami. Decydując się na taki ogród trzeba zdać sobie sprawę, że jest to obowiązek na długie lata. Należy pamiętać, że rośliny potrzebują naszej opieki cały czas. Posiadanie ogrodu zimowego z pewnością nie będzie dobrym pomysłem dla osób, które podróżują bądź są pochłonięte pracą i w domu są bardzo rzadko. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem takiego ogrodu trzeba zdawać sobie sprawę z kosztów, jakie się z tym wiążą. Stworzenie, a co dopiero utrzymanie takiego ogrodu wymaga sporego wkładu finansowego. Koszty śmiało można zaliczyć do wad. W większości stają się główną przyczyną rezygnacji z aranżacji takiego miejsca.