Menu

Meble technorattanowe – wszystko, co powinniście o nich wiedzieć

28 listopada 2018 - Otoczenie domu
Meble technorattanowe – wszystko, co powinniście o nich wiedzieć

Meble technorattanowe pojawiły się na rynku już kilka lat temu. Czy wiemy jednak jak one powstają, z czego się składają oraz jakie właściwości wykazuje technorattan? Jeżeli jeszcze tego nie wiesz zapraszam do lektury.

Czym jest technorattan?

Technorattan, czyli rattan syntetyczny, rattan PE, to tworzywo imitujące naturalny rattan. Powstało z fascynacji rattanem, który jednak nie jest odporny na warunki atmosferyczne i nie jest elastyczny. Technorattan powstaje z polietylenu. Jego produkcja nie wpływa negatywnie na środowisko i jest materiałem poddawanym recyklingowi. Polietylen użyty do produkcji technorattanu jest elastyczny, co sprawia że jest lepszym odpowiednikiem naturalnego rattanu, który posiada więcej ograniczeń dotyczących zaplatania mebli.

Jak powstają meble technorattanowe?

Na początek tworzony jest projekt. Na podstawie projektu przygotowuje się stelaż metalowy, przeważnie wykorzystywane jest aluminium, ze względu na swoją wagę. Następnie powstałe włókna polietylenowe są zaplatane na stelażu, tak jak ma to miejsce w przypadku naturalnego rattanu.

Jakie meble technorattanowe możemy znaleźć w sklepach

Technorattan jest niezwykle uniwersalnym materiałem, co sprawia, że ma on bardzo szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywany zarówno do mebli, jak i do innych elementów architektury ogrodowej, takich jak skrzynie, donice itp.

Sofy, narożniki i komplety wypoczynkowe z technorattanu

Takie meble technorattanowe spotykamy w sklepach najczęściej. Są dla wielu osób niezbędnym elementem architektury ogrodowej. Pozwalają zaróno na relaks na świeżym powietrzu, jak i na przyjmowanie gości. Ciekawe propozycje znajdziecie w belgiardino: https://www.belgiardino.pl/

Stoły i stoliki kawowe

Najczęściej jako blat użyte zostaje szkoło, które nie przysłania struktury rattanu, ale jest funkcjonalne.

Fotele, krzesła i podnóżki

Przeważnie stanowią dopełnienie kompletu czy to jadalnianego – stół, czy też kompletu wypoczynkowego w postaci sofy i stolika kawowego.

Leżaki i leżanki

To stosunkowa nowość, ale dla wielu osób stała się niezbednym wyposażeniem ogrodu, gdyż stanowi idealny mebel do relaksu.

Jak pielęgnować meble technorattanowe?

Meble technorattanowe nie wymagają zbytniej pielęgnacji. Wystarczy je odkurzać i od czasu do czasu wytrzeć miękka szmatką nasączoną woda z mydłem. Pamiętać należy jednak o odpowiednim przechowywaniu takich mebli.