Menu

Ładny zapach w domu

11 grudnia 2017 - Aranżacje wnętrz, Otoczenie domu, Wyposażenie wnętrz
Ładny zapach w domu

Urządzając wnętrze swojego mieszkania, domu dbamy o każdy szczegół. Meble jak i wszelkiego rodzaju dodatki muszą być spójne z naszym gustem, bowiem tylko wtedy będziemy mogli czuć się jak u siebie, czuć się po prostu dobrze. Trzeba pamiętać, że dom to nie tylko meble i dodatki, równie ważną rolę odgrywa zapach we wnętrzu.

Zapach we wnętrzu

Chcąc przywołać przyjemny zapach we wnętrzu najczęściej decydujemy się na różnego rodzaju spraye i odświeżacze powietrza, dla jednych są one wystarczające dla innych znów dają tylko efekt krótkotrwałego odświeżenia wnętrza. Jeśli zależy nam na tym nasz dom pachniał naszym ulubionym zapachem możemy zdecydować się na wysublimowane olejki zapachowe ich różnorodność zapachowa jest tak duża, że z pewnością każdy jest w stanie odnaleźć interesującą nutę zapachową. Decydując się na olejki zapachowe musimy zastanowić jaki sposób wybrać na ich “aplikowanie”. Mogą to być popularne kominki do aromaterapii bądź bardziej zaawansowane urządzenie – dyfuzor zapachowy. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na przywołanie ładnego zapachu w domu ale nie tylko, bowiem dyfuzor zapachowy stosowany jest również w różnego rodzaju salonach odnowy biologicznej, w gabinetach spa gdzie zapach podczas wykonywanych zabiegów spełnia bardzo ważną rolę.

zapach

Co daje nam zapach we wnętrzu

Według naukowców zapach aż w 40 % wpływa na nasz nastrój. Jednak to nie jedyne jego możliwości. Duży udział ma w tym tak zwana aromaterapia, która ma zbawienny wpływ na poprawę nie tylko samopoczucia ale nawet na zdrowie. Zapach we wnętrzu potrafi zrelaksować i wprawiać w dobry nastrój. Stosując np. olejki zapachowe na bazie naturalnych składników jesteśmy w stanie nie tylko skutecznie „orzeźwić” wnętrze zapachem, ale także pozbyć się dolegliwości. Wybierając olejki zapachowe sosnowe, jodłowe o zapachu imbiru będziemy w stanie pozbyć się infekcji górnych dróg oddechowych.