Menu

Kabiny prysznicowe – dlaczego tak chętnie je wybieramy?

17 listopada 2021 - Łazienka
Kabiny prysznicowe – dlaczego tak chętnie je wybieramy?

Kabiny prysznicowe dla wielu z nas są zdecydowanie faworytami, jeśli chodzi o aranżację łazienki. Często przemawiają za nimi modny design, wygoda użytkowania, a także łatwość w utrzymaniu czystości. Bardzo często nie mamy również możliwości, jeśli chodzi o wybór – mamy zbyt małą łazienkę, która nie pozwala na długie, relaksacyjne kąpiele. Co jeszcze przemawia za kabinami prysznicowymi?

Idealne rozwiązanie dla małej łazienki

Jak już wspomnieliśmy – prysznic to idealne rozwiązanie dla małej łazienki. Niezbyt duży metraż łazienki możemy spotkać jednak nie tylko w kawalerkach. Coraz częściej są one spotykane również w nieco większych metrażem mieszkaniach. Jak można się więc domyślić, w takich przypadkach każdy metr jest na wagę złota. Kabina nie zajmie zbyt dużo miejsca – odpowiednio wkomponowana w meble i układ ścian będzie wręcz jej pięknym uzupełnieniem!

uszczelki gumowe

Oszczędność czasu i pieniędzy

Prysznic to również ogromna oszczędność pieniędzy. Biorąc prysznic, nie zużyjemy tyle wody, ile byłoby nam potrzebne do wypełnienia całej wanny. Jak można się więc domyślić, jest to doskonały sposób na to, aby nieco podratować nasz domowy budżet. Prysznic nie jest jednak tylko i wyłącznie oszczędnością pieniędzy. To również sposób, aby zaoszczędzić swój czas. Oczywiście, długi, gorący prysznic jest potrzebny każdemu z nas, jednak w pędzie codziennego życia znacznie bardziej doceniamy krótkie, orzeźwiające prysznice.

Bezpieczeństwo osób starszych

Prysznic, szczególnie ten bez brodzika jest znacznie bezpieczniejszą opcją dla osób starszych oraz tych z niepełnosprawnościami. Osoby te nie muszą wysilać się, aby się podnieść i wykonać duży krok – jak to bywa w przypadku wysokich wanien. Ryzyko poślizgnięcia się jest o wiele mniejsze, a senior może zadbać o swoją higienę bez pomocy osób trzecich.

Uszczelki gumowe – prosty sposób na naprawę

Prysznic bardzo łatwo uszczelnić, za pomocą… uszczelki! W razie jakichkolwiek awarii wystarczą uszczelki gumowe w odpowiednim rozmiarze, aby rozwiązać problem. Warto jednak pamiętać, że o uszczelki również należy dbać – dzięki temu służą nam o wiele dłużej. Wybierając uszczelki gumowe do kabiny prysznicowej, konieczne jest zwrócenie uwagi na to, z jakiej gumy zostały wykonane – niektóre z nich są dedykowane właśnie kabinom.

Wpis powstał we współpracy z https://www.admet.com.pl/.