Menu

Jak wybierać tapety do pokoju dziecięcego

16 sierpnia 2017 - Umeblowanie biura
Jak wybierać tapety do pokoju dziecięcego

Mimo, że efekty końcowe remontów zwykle nas cieszą, same remonty nie należą z reguły do naszych ulubionych zajęć, w związku z czym większość z nas stara się organizować je w ten sposób, by kolejne odświeżenie wnętrza miało miejsce dopiero po kilku latach. Największy problem sprawiają nam zwykle pokoje naszych pociech, ponieważ tapety do pokoju dziecięcego wybrane przy remoncie nie dorastają razem z dziećmi i często w niedługim czasie przestają odpowiadać najmłodszemu lokatorowi. Jak remontować pokój dziecka mądrze i jak wybierać do niego tapety?

pokój dziecięcy

Bohaterowie bajek na tapetach do pokoju dziecka – czy to dobry pomysł?

Biorąc się za remont zawsze powinniśmy mieć na uwadze, że mody się zmieniają, dlatego niekoniecznie warto w pełni za nimi podążać, a raczej traktować je jako inspirację. Najważniejsze jest jednak to, żeby mieszkanie po remoncie podobało się nam, było dla nas funkcjonalne i sprawiało, że chętnie będziemy w nim spędzać czas. To samo dotyczy remontów w pokoju dziecka, z tym, że tutaj musimy mieć na uwadze również to, że maluch szybko rośnie, jego upodobania się zmieniają i po roku czy dwóch od remontu może być niespecjalnie zachwycony tapetą w misie czy postacie z dawniej ulubionej bajki. Na szczęście coraz bardziej popularne staje się urządzanie pokoi dziecięcych w nieco inny sposób, dzięki czemu przez kilka lat są one wciąż wygodne, funkcjonalne i ładne dla dorastającego i zmieniającego się dziecka. Tapety do pokoju dziecięcego nie muszą wcale prezentować bajkowych postaci i to jedna z ważniejszych lekcji, jaką warto wyciągnąć z nowych trendów aranżacji wnętrz. Warto sięgać po tapety z bardziej neutralnymi, uniwersalnymi wzorami – popularne są te geometryczne, kropki itp.

tapety do pokoju dziecięcego

W całym pokoju nie będzie to wyglądać najlepiej, ale kładąc taką tapetę na jedną ścianę, a pozostałe malując na dopasowany (lub wprost przeciwnie – kontrastowy) kolor, uzyskamy ciekawy efekt. Warto też eksperymentować z farbą tablicową – docenią ją dzieci w każdym wieku. Dziecko upiera się na bajkowe postaci w wystroju pokoju? Niech pojawią się jako dodatki, tam, gdzie stosunkowo łatwo można zastąpić je czymś innym. Tapety do pokoju dziecięcego upstrzone bajkowymi bohaterami to nie najlepszy pomysł, który po roku czy dwóch na pewno przestanie się sprawdzać.