Menu

Dobór sprzętu muzycznego do źródła

4 maja 2017 - Otoczenie domu

 

plyty1Jednym z najtrudniejszych wyborów, nie licząc wyboru z jakiego źródła będziemy odtwarzać muzykę, jest wybór na czym będziemy tę muzykę odtwarzać. Czy będzie to gramofon, na którym będziemy odsłuchiwać płyty winylowe, czy nowoczesny sprzęt do odtwarzania płyt Blu ray. Wszystko zależy od tego, co znajduje się w naszej biblioteczce muzycznej.

Wybór sprzętu dla muzyki

Najczęstszym wyborem przed jakim stoimy, gdy zabieramy się za wybór sposoby do odtwarzania jest to, co i na czym będziemy odtwarzać swoją biblioteczkę muzyczną. Dla miłośników muzyki klasycznej, którzy posiadają większość swojej kolekcji na płytach winylowych, najlepszy wyjściem jest dobranie gramofonu, wzmacniacza i odpowiedni głośników w zestawie, który pozwoli nam cieszyć się duszą muzyki na płytach winylowych. Bardzo podobnie wybiorą miłośnicy mocnego brzmienia, którzy również swoją kolekcję przechowują na płytach winylowych, oni wybiorą bardzo podobnie. Trochę inną paletę wyboru, będą mieli miłośnicy odtwarzania koncertów, którzy mogą się poczuć jakby byli na miejscu. Ci miłośnicy najczęściej wybierają odtwarzacze cyfrowe, czy to na płyty DVD, czy na płyty Blu ray, na których nagrane są koncerty na dvd i koncerty na blu ray, do tego dobierają odpowiedni monitor, telewizor, czy rzutnik. Wtedy można zagłębić się w atmosferze koncertu i wczuć się jakby się stało wśród tłumu. A tak przynajmniej staramy się sobie to wyobrażać.

Koncert czy odsłuch w domu

Płyty winyloweWybór ostateczny to rzecz, nad którą należy się dobrze zastanowić. Oczywiście, jeśli mamy możliwość by wybrać się na koncert na żywo, jest to najlepszy wybór z dostępnych, nie ma w zasadzie możliwości nawet porównać, co jest lepsze, koncerty na żywo jest wielokrotnie lepszym przeżyciem, niż nawet najlepsze nagranie koncertu na Blu ray, czy na dvd. Ale jeśli nie mamy możliwości wybrania się na koncert, należy wtedy się zastanowić, jakie wydanie koncertu na płytach, należy wybrać. Jeśli chodzi o oszczędność, lepszym wyborem są koncerty na dvd, niestety najczęściej się to łączy z gorszą jakością nagrania, czy raczej niższą jakością. Całkiem inaczej jest w przypadku gdy kupujemy koncerty na Blu ray, wtedy mamy możliwość dostania najwyższej jakości nagrania, do tego najczęściej jest to połączone, z dużą ilością dodatków, które w przypadku koncertu na dvd, nie mogą zostać dodane, z powodu braku miejsca. W tym wypadku należy się zastanowić, co chcemy wybrać.