Menu

3 proste pomysły na modną łazienkę

6 lutego 2020 - Aranżacje wnętrz, Łazienka
3 proste pomysły na modną łazienkę

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, gdzie poza funkcjonalnością liczy się również aranżacja oraz łatwość utrzymania czystości. Jeżeli planujesz remont łazienki lub jej odświeżenie i szukasz prostych i skutecznych inspiracji, ten artykuł jest dla Ciebie! Poznaj nasze trzy supermodne patenty!

Black & White

Biel i czerń – wbrew pozorom te dwa kolory są niezwykle często wybierane do aranżacji łazienki. Aby jednak niniejsze połączenie wyglądało elegancko i glamour, należy wiedzieć, czego się wystrzegać. A wystrzegać się należy przesady – tak jest we wszystkim. Jako iż powyższe kolory są bardzo mocne i charakterystyczne, warto wybrać, który z nich będzie elementem dominującym. Jeżeli wybierzemy biel, to kolor czarny powinien pojawiać się w formie dodatkowych akcentów. Przykładowo rewelacyjnie będzie prezentowała się biała łazienka wraz z białymi szafkami, które mają czarne gałki lub nadruki. Do tego można zaszaleć z podłogą w formie biało-czarnej szachownicy. Powyższa propozycja nie dość, że wygląda naprawdę elegancko to na dodatek osadzający się brud i kurz nie będzie tak widoczny na pierwszy rzut oka. Dwukolorowa podłoga skutecznie odwróci uwagę, natomiast na jasnych meblach nie widać tak szybko kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Do biało-czarnego połączenia świetnie pasują lampy z kryształami oraz ogromne lustra. 

Łazienka z płytkami biało-czarnymi
Łazienka w stylu Black & White


Styl skandynawski

Świetnym surowcem do zastosowania w łazience jest drewno. Ociepla wnętrze i sprawia, że staje się bardziej przytulne. Drewniane panele, podłogi, a nawet szafki – będą rewelacyjnie się prezentować z białą armaturą łazienkową oraz płytkami. Styl skandynawski – bo o nim właśnie mowa – charakteryzuje się połączeniem bieli i drewna, a także innych kolorów przywodzących na myśl naturę. Zatem warto do łazienki wprowadzić również akcenty zielone – zwłaszcza w formie prawdziwych roślin. Decydując się na wybór drewna do łazienki, należy pamiętać, że musi być ono odpowiednio zaimpregnowane, aby mogło być stosowane w łazience (aby nie pochłaniało wilgoci oraz nie pleśniało). Na rynku dostępne są niezwykle atrakcyjne panele drewniane na ścianę w kształcie heksagonów (dostępne tutaj). Można je dowolnie łączyć tworząc fantazyjne “plastry miodu” i co najważniejsze – są bardzo łatwe w montażu (wystarczy zastosować klej montażowy). Niniejsze panele świetnie uzupełnią styl skandynawski, ale nadadzą się również do innych aranżacji pomieszczeń.

Artystyczny nieład

Ostatnia nasza propozycja będzie opcją dla zdecydowanych i odważnych osób. Kolorowa łazienka to świetny pomysł zwłaszcza dla artystycznych dusz. Jak mawiał klasyk – w tym szaleństwie jest metoda. Różnokolorowe płytki, abstrakcyjne obrazy, armatura łazienkowa o nowoczesnych kształtach – to elementy tworzące “chaos kontrolowany”. Ciekawym artystycznym gadżetem, który z powodzeniem można stosować w takich wnętrzach, jest chrobotek reniferowy, czyli mech dekoracyjny. Dostępny jest on do zakupu również we wcześniej wspomnianych drewnianych heksagonach. Przykład prezentujemy poniżej:

Hexagon drewniany z mchem
Hexagon drewniany z mchem

Aranżacja łazienki może być naprawdę świetną zabawą! Trzeba tylko puścić wodze fantazji i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Należy pamiętać, że zwykle ogranicza nas tylko wyobraźnia.